ملاقات سرپرست وزارت صنعت و تجارت با معاون جمهوری چچن و عضوپارلمان

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۵ - ۱۰:۵۲
ملاقات سرپرست وزارت صنعت و تجارت با معاون جمهوری چچن و عضوپارلمان

سه‌شنبه مورخ ۲۵اسد ۱۴۰۱

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان و هیئت همراه‌شان روزگذشته با محترم آدم سلطانوویچ دیلمخانوف معاون جمهوری چچن و عضوپارلمان دیدار و گفتگو نموده و در رابطه به جهان‌اسلام، جهاد مردم افغانستان علیه‌ی اشغالگران غربی، مشترکات فرهنگی و دینی افغانستان و جمهوری چچن و تحکیم و گسترش روابط‌تجارتی، بحث و تبادل‌نظر نمودند.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان ضمن بیان هدف سفرشان به کشور فدراتیف روسیه مبنی بر توسعه، تحکیم و گسترش روابط‌تجارتی دوکشور از مجاهدت‌های مردم جمهوری چچن به رهبری آقای رمضان احمدوویچ قادروف رئیس جمهور چچن برای اعتلای دین مقدس اسلام یادآوری شد و اظهار داشت که مردم افغانستان و چچن توانستند با شهامت و سربلندی از عزت و وقار دین مقدس اسلام دفاع نمایند.

متعاقباً مشاور رئیس جمهور چچن گفت که مردم افغانستان در چهل سال‌گذشته با شهامت و استقامت از دین اسلام، فرهنگ، هویت و کشورشان با وجود تلفات انسانی و خسارات بزرگ دفاع نموده و به هیچ متجاوزگر اجازه ندادند که بالای آن کشور حکمرانی کنند. وی اضافه نمود که بیست سال‌گذشته به خوبی نشان داد که افغان‌ها تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهند که بیگانگان بر آنها حکومت کنند.

در اخیر آقای دیلمخانوف از محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان و هیئت همراه‌شان دعوت نمود تا جهت تحکیم روابط‌‌نیک افغانستان و جمهوری چچن با آقای قادروف رئیس جمهور چچن دیدار نماید که از سوی آقای الحاج عزیزی پذیرفته شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۰ - ۱۴:۴۳
Background image

روند صادرات ادامه دارد

قرار است به مقدار 18تُن مغز جلغوزه از راه زمینی به ایتالیا صادر شود.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۹ - ۱۶:۳۹
Background image

امارت اسلامی افعانستان از یک، یک افغانی مالیه، مالیه دهندگان حفاظت می‌کند

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت در نشست که تحت عنوان حمایت از پیشه وران و دوکانداران، یک قدم بسوی اقتصاد با ثبات و خود کفایی اشتراک نموده

دوشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۸ - ۸:۵۱
Background image

دیدار سرپرست وزارت صنعت و تجارت با صنعت‌کاران و تاجران پکتیا

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با صنعت‌کاران و تاجران ولایت محترم پکتیا در تالارمقام این وزارت دیدار نمود.

BACK TO NEWS