بزرگترین محموله‌ی میوه‌خشک و زعفران کشور از راه زمین به اروپایی، استرالیا و کانادا صادر شد

reza_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۶ - ۸:۲۰
بزرگترین محموله‌ی میوه‌خشک و زعفران کشور از راه زمین به اروپایی، استرالیا و کانادا صادر شد

شنبه مورخ 2جمادی‌الاول 1444 / 5قوس 1401

محفلی که به همین مناسبت دایر گردیده بود، محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین وزارت صنعت و تجارت، محترم خان‌جان الکوزی رئیس اتاق مشترک افغانستان – پاکستان، بزرگان ا.ا و سکتورخصوصی حضور داشتند.

محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین امور صنعت و تجارت در این محفل با تأکید به صادرات کشور، بیان کرد که الحمدالله محصولات صادراتی افغانستان در سطح جهان بی‌نظیر بوده و کشورهای مختلف دنیا علاقه‌مند آن می‌باشد که امروز شما شاهد صادرات بزرگترین محموله‌ی میوه‌خشک و زعفران افغانستان به کشورهای اروپایی، کانادا و آسترالیا استید.

در ادامه آقای مولوی جمال با تشویق سرمایه‌گذاران و تاجران کشور گفت که ا.ا.ا و به خصوص وزارت صنعت و تجارت در کنار تان است و تلاش می‌کند تا سهولت‌های بیشتر را به سکتورخصوصی کشور فراهم نماید.

در اخیر آقای مولوی جمال با تأکید بیان کرد که این نه اولین و نه آخرین محموله‌ی صادراتی کشور؛ بل کاروانی است که با همکاری سکتور خصوصی و دولتی آغاز شده و ادامه دارد.

قابل یادآوری است که این محموله‌ به مقدار 120تُن و به ارزش 2میلیون دالر از طریق کشورهای اوزبیکستان، قزاقستان و روسیه به اروپا و سایر کشورهای مقصد صادر گردید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۰
Background image

دیدار محترم الحاج نورالدین عزیزی با رهبری و اعضای اتاق صنایع و معادن

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با رهبری و اعضای هیئت محترم مدیره‌ی اتاق صنایع و معادن افغانستان در تالارعمومی این وزارت دیدار کرد.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۲۳
Background image

هفتمین جلسه‌ی اعضای هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی قالین برگزار گردید

هفتمین جلسه‌ی اعضای هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی مؤلدین و صادرکنندگان قالین تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت در تالارعمومی این وزارت برگزار گردید.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۵
Background image

جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی

جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون چگونگی تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی در حضور داشت نمایندگان اتاق‌ها تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت برگزار گردید.

BACK TO NEWS