دیدار سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا‌.ا با وزیر دولت در امورخارجه جمهوری اسلامی پاکستان

reza_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۰ - ۱۵:۳۵
دیدار سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا‌.ا با وزیر دولت در امورخارجه جمهوری اسلامی پاکستان

سه‌شنبه مورخ 5جمادی الاول 1444 / 8 قوس

محترم الحاج نورالدین عزیزی، وزیر صنعت و تجارت عصر امروز با حنا ربانی کهر وزیر دولت در امور خارجۀ جمهوری اسلامی پاکستان که در رأس یک هیات عالی رتبۀ به کابل آمده است، ملاقات و روی تقویت روابط اقتصادی، اتصال منطقه‌ی، بلند بردن سطح تجارت بین دو کشور تا ۵ میلیارد دالر، گفتگو نمود.

الحاج عزیزی  تشریف‌آوری محترم حنا ربانی کهر و هیئت همراه‌شان را خیرمقدم گفته و آرزو نمود که این سفر با رفاه و آسایش زندگی مردمان شریف و مسلمان دوکشور و دست‌آوردهای بزرگ به همراه باشد.

الحاج عزیزی با بیان تاریخ روابط تجارتی و ترانزیتی میان دوکشور به آرزوی‌ دیرینه‌ی مردم افغانستان

یعنی اتصال منطقوی پرداخته و افغاستان را نقطه‌ی وصل آسیای میانه و آسیای جنوبی دانست.

دوطرف در رابطه به تسهیلات تجارتی و ترانزیتی، اتصال منطقوی، جستجوی راه‌های افزایش حجم تجارت میان دوکشور، تعین هدف تجارتی تا سطح ۵میلیارد دالر میان دوکشور و مشکلات سکتورخصوصی بحث نمودند.

همچنین در این دیدار ضمن دعوت سرمایه‌گذاران پاکستانی به سرمایه‌گذاری در افغانستان؛ پیشنهاداتی در رابطه به برگزاری دونمایشگاه‌ی  دایمی در افغانستان و پاکستان در هر سال و برگزاری کنفرانس تواصل تجارتی میان سکتورخصوصی دوکشور در کابل صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۰
Background image

دیدار محترم الحاج نورالدین عزیزی با رهبری و اعضای اتاق صنایع و معادن

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با رهبری و اعضای هیئت محترم مدیره‌ی اتاق صنایع و معادن افغانستان در تالارعمومی این وزارت دیدار کرد.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۲۳
Background image

هفتمین جلسه‌ی اعضای هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی قالین برگزار گردید

هفتمین جلسه‌ی اعضای هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی مؤلدین و صادرکنندگان قالین تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت در تالارعمومی این وزارت برگزار گردید.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۵
Background image

جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی

جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون چگونگی تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی در حضور داشت نمایندگان اتاق‌ها تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت برگزار گردید.

BACK TO NEWS